Taurūno Baužos režisuotas šokio filmas „GARŠVA” – unikalus kino projektas filmuotas Klaipėdoje. Prie šio projekto LiveAction komanda prisidėjo apšvietimu, filmavimu, montavimu ir spalvų korekcija.

Šokio Filmo „GARŠVA” unikalumas

Modernios literatūros kūrinys

Garšva – tai pagal vieną garsiausių Antano Škėmos darbų – romaną „Balta drobulė” pastatytas šokio filmas, kurio pagrindinis veikėjas – ant beprotybės slenksčio besiblaškantis liftininkas Antanas Garšva. Garšvos vidinę būsena filme šokiu perteikia Klaipėdos muzikiniame teatre dirbantis šokėjas iš Ukrainos, Mykhailo Mordasov.

Filmo „GARŠVA” anonsas

Šokio filmas filmuotas Klaipėdoje

Šis pasirodymas unikalus tuo, kad tai vienas pirmųjų tokio tipo profesionalių šokio filmų nufilmuotų Lietuvos uostamiestyje – Klaipėdoje.

Siekiant sutaupyti produkcijos laiką, pasiruošimo etape nemažai dėmesio skyrėme filmavimo lokacijų paieškoms, todėl nenuostabu, kad ne mažiau nei pats filmas, unikali ir filmavimo vieta – menininkų pamėgtas lofto stiliaus baras – Herkus Kantas, puikiai tinkantis modernistiniam „GARŠVOS” romano veiksmui, dalis kadrų taip pat nufilmuoti Klaipėdos senamiestyje ir net ant senamiesčio stogų.

Apšvietimas

Filmui buvo pasirinkta Film noir (juodai balta) spalvų gama, todėl apšvietimo svarba tik dar labiau sustiprėjo. Svarbūs tapo išraiškingi, kontrastingi kadrai, padedantys perteikti vidutinės klasės didmiestyje gyvenančio Antano Garšvos kovą su vidiniais demonais. Filmavimas vyko skirtingose lokacijose, o visas filmas nufilmuotas per vieną dieną, todėl kartais filmuojant vienoje vietoje mūsų šviesų dailininkas Aleksandr Popov apšvietimą montuodavo kitoje.

Filmavimas

Šokio filmavimas unikalus tuo, kad čia svarbus kiekvienas judesys. Operatorius turi judėti su šokėju, išlaikyti ir papildyti emociją ir tempą, išlaikyti tinkamą atstumą bei fokusavimą. Kitiems kadrams fokusą kaip tik nusukti.

Tai buvo nemažas iššūkis, tačiau lokacijų peržiūra, daug planavimo susitikimų pre-production procese padėjo ir net smarkiai apribotame laike – filmavimui turint vieną dieną, mūsų DP (Director of Photography) Sergej Bezuglov puikiai su tuo susitvarkė.

Nuotraukų autorė Eglė Sabaliauskaitė, VZX photography

Filmo „Garšva” postprodukcijos etapas

Nors filmo produkcijos etapas su apšvietimu ir filmavimo truko vos vieną diena, kūrybinis procesas tuo toli gražu nepasibaigė.

Filmo garso takelis

Projekto unikalumas nesibaigė filmavimu. Filmo postprodukcijai taip pat skirtas didžiulis dėmesys. Specialiai kompozitoriaus Jono Raudoniaus sukurtas ir pritaikytas modernus garso takelis, kuriame gausu elektroninių garsų bei atmosferinių, ritminių elementų filmui suteikė papildomą prieskonį.

Išankstinė filmo peržiūra kino teatre

Retai Lietuvoje organizuojama išankstinė peržiūra, leido kūrybinei komandai besiruošiant premjerai pamatyti kaip jau sumontuotas ir įgarsintas filmas atrodo ir skamba Gargždų kino teatro „Minija” kino salėje, išsibandyti kino teatrams pritaikytus failų formatus, kurie bus reikalingi ir filmą toliau rodant festivaliuose.

Nuotraukų autorius Jonas Petrikas

Šokio performanso ir filmo „GARŠVA” premjera

Įsitikinus, kad filmas puikiai žiūrisi, ir sutvarkytos visos smulkmenos, pirmoji filmo premjera įvyko 2023 m. rugpjūčio 10 d. tame pačiame bare – Herkus Kantas. Sausakimšoje erdvėje filmo prodiuseris ir vakaro vedėjas Tomas Jašinskas perskaitė ištrauką iš A. Škėmos romano „Balta drobulė”, netrukus prasidėjo gyvo šokio performansas, kurį vainikavo filmo peržiūra.

Nuotraukų autorė Eglė Sabaliauskaitė, VZX photography

Filmo kūrybinė komanda

Filmo "Garšva" kūrybinė komanda

Filmo GARŠVA kūrybinė komanda ant scenos premjeros metu (nuotraukoje iš kairės į dešinę):

Prodiuseris: Tomas Jašinskas
Kompozitorius: Jonas Raudonius
Grimo dailininkė: Rima Balsienė
Režisierius ir choreografas: Taurūnas Baužas
Šviesų dailininkas: Aleksandr Popov
Operatorius ir montažo režisierius: Sergej Bezuglov
Aktorius ir šokėjas: Mykhailo Mordasov

(Ne nuotraukoje)
Garso režisierius ir garso montažo specialistas: Kristijonas Lučinskas
Fotografė: Eglė Sabaliauskaitė, VZX photography
Komunikacijos specialistė: Edita Valinčienė

Kur galima pamatyti šį filmą?

Jei premjeroje sudalyvauti nepavyko, sekite informaciją Facebook puslapyje GARŠVA dėl artėjančių peržiūrų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *