Video reklama gali būti labai efektyvi priemonė, skirta prekės ženklo žinomumui didinti ir pardavimams skatinti. Tačiau reklamos kainos labai skiriasi. Profesionali reklama gali prasidėti kelių tūkstančių, o kartais siekti ir šešiaženkles sumas. Šiame straipsnyje aptarsime, iš ko susideda video reklamos kaina ir ką reikėtų apsvarstyti planuojant biudžetą.

1. Idėjos ir scenarijaus kūrimas

Idėjos generavimas:

Kūrybinis procesas prasideda nuo idėjų generavimo. Čia labai padeda pavyzdžiai – ką klientas matė, kas jam patiko. Tikrai ne idėjų kopijavimui, bet kad būtų galima pamatyti kur klientas linksta – ar kursime drąsią, ryškią reklamą, ar norima edukuoti ir paaiškinti procesus ar produkto / paslaugos savybes. Šis etapas gali apimti smegenų audras, kūrybinius susitikimus ir konkurencinės analizės atlikimą. Priklausomai nuo idėjos sudėtingumo, tai gali atsispindėti kainoje.

Scenarijaus rašymas:

Kai idėja yra aptarta ir patvirtinta, ji turi būti išsamiai aprašyta scenarijuje. Scenarijaus rašymo kaina priklauso nuo projekto sudėtingumo.

2. Pre-Produkcija

Planavimas ir koordinavimas:

Šis etapas apima viso projekto planavimą, įskaitant filmavimo pamainų ir laiko grafikų sudarymą, reikalingos įrangos, komandos, kadruočių ir biudžeto nustatymą.

Lokacijų paieška:

Filmavimui gali prireikti specifinių lokacijų. Tam reikia dažnai reikia atskiro žmogaus, kuris atras geriausias lokacijas, sudarys jų sąrašą, o jas aplankius sužinos vietos galimybes bei iššūkius. Priklausomai nuo lokacijų, gali prisidėti ir vietos leidimų bei nuomos mokesčiai.

Aktorių paieška ir atranka:

Jei reklamai reikalingi aktoriai, jų atranka ir sutartys taip pat prisideda prie reklamos išlaidų. Profesionalūs aktoriai ir modeliai paprastai turi aukštesnius įkainius. Dažnai aktoriai dirba su agentūromis, kurios padeda surasti filmavimui tinkamiausią talentą, tačiau už tai ima tam tikrą komisinį.

3. Produkcija

Filmavimo, apšvietimo ir garso įranga:

Profesionalios filmavimo įrangos nuoma gali sudaryti nemažą dalį biudžeto. Tai apima kameras, kamerų priedus, apšvietimo, garso įrangą bei kitą reikalingą techniką tokią, kaip generatoriai, transporto priemonės.

Filmavimo komanda:

Įranga pati reklamų nesukuria. Galutiniam rezultatui reikalinga profesionali filmavimo komanda, kurią sudaro režisierius, prodiuseris, šviesų technikai, kameros operatoriai, grimeriai, stiliaus specialistai, garso operatoriai bei kiti specialistai ir asistentai. Reklamos kaina labai dažnai didžiąja dalimi ir priklauso nuo profesionalų komandos dydžio bei kompetencijų lygio.

Dekoracijos ir kostiumai:

Kartais vien į lokaciją atvykti ir ją gražiai apšviesti nepakanka. Jei reklamai reikalingos specialios dekoracijos ar kostiumai, jų kūrimą bei nuomą taip pat reikės įskaičiuoti į bendrą reklamos kainą.

Filmavimo aikštelė, LiveAction

4. Post-produkcija

Redagavimas:

Redagavimo arba montavimo procesas apima filmuotų kadrų karpymą ir dėliojimą, perėjimų parinkimą, spalvų korekciją, garso takelio redagavimą ir kitus techninius darbus.

Specialieji efektai:

Jei reklama reikalauja specialiųjų efektų, grafikos ar animacijos, jų kūrimas, priklausomai nuo sudėtingumo gali smarkiai pabranginti galutinį biudžetą.

Garso dizainas ir licencijos:

Muzikos ir garso efektų parinkimas ir pritaikymas bei licencijos prisidės prie galutinių projekto išlaidų, kol kas Lietuvoje tai dažnai pamirštama.

5. Viešinimas

Marketingo strategija:

Kai reklaminis video sukurtas, labai svarbu būti apmąsčius kur jis bus rodomas. Ko bus norima pasiekti, galbūt video reklama bus apjungiama su statinėmis grafikos priemonėmis. Kokie tekstai ją papildys. Planuojant reklamą svarbu apmąstyti ir komunikacijos strategijos parengimo išlaidas.

Reklamos kanalų pasirinkimas:

Galutinės išlaidos taip pat priklauso nuo pasirinkto reklamos kanalo. TV, socialiniai tinklai, interneto platformos ar kitos reklamos vietos turi skirtingus įkainius. Reklamos pritaikymas tam tikroms platformoms taip pat gali pridėti papildomų kaštų.

Kampanijos projekto valdymas:

Reklamos kampanijos stebėjimas ir nuolatinis optimizavimas taip pat gali pareikalauti papildomų išteklių.

Kaip optimizuoti video reklamos išlaidas?

  1. Aiškiai apibrėžkite tikslus:
    Aiškūs tikslai padės numatyti, kokių elementų jums reikės, ir leis išvengti nereikalingų išlaidų.
  2. Dirbkite su patyrusia komanda:
    Patyrusi komanda sumažins brangių klaidų riziką ir padės efektyviau suvaldyti reklamos projektą.
  3. Įvertinkite ilgalaikę vertę: Investicijos į kokybišką reklamą atsiperka ilgalaikėje perspektyvoje, todėl svarbu vertinti ne tik trumpalaikes išlaidas, bet ir prognozuojamą grąžą.

Leiskite padėti apskaičiuoti jūsų reklamos kainą

Video reklamos kaina bei susijusių išlaidų skaičiavimas gali būti sudėtinga užduotis. Su reklamomis dirbame kasdien, todėl susisiekite su mumis, mielai pakonsultuosime reklamos kainų, kampanijų biudžetų bei įgyvendinimo klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *